Статті
Вся інформація

 

Галушка Степан Іванович
Кандидат медичних наук, пластичний хірург вищої категорії, ординатор відділення пластичної хірургії з 1965 року, заступник головного лікаря з медичної частини Львівської міської косметологічної лікарні

Лічильники
Rambler's Top100
Rambler's Top100

Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!

Візажисти рекомендують

Макіяж для тих, хто носить окуляри
В минулому ті часи, коли дівчина в окулярах викликала співчуття оточуючих. Сьогодні із засобу корекції зору вони перетворилися в стильний і модний аксесуар - їх носять навіть ті, у кого ...

20 січня 2011р. - четвер
У першій половині дня, незважаючи на властивий вам ентузіазм, ви можете відчувати сумніви у власних цілях. Це може призвести до внутрішніх протиріч і стати причиною погіршення настрою. У...

Найвпливовіші жінки світу бізнесу
Дискримінація за ознакою статі в корпоративному середовищі - факт, від якого не відхреститися при всьому бажанні. Менеджерами другого сорту традиційно вважаються жінки - особливо коли мо...

Таємниці серіалу "Обручка". Частина друга
Життя після смерті – так можна назвати другу частину серіалу "Обручка". Ніхто не міг навіть припустити, що історія героїв Олександра Волкова та Юлії Пожидаєвої не закінчи...

Рецепти

І варена, і печена, і смажена
Картопля запечена   Ретельно миємо 10 картоплин середнього розміру, розрізаємо навпіл. Змащуємо деко жиром, кладемо картоплю розрізаною частиною догори, зверху – шматочки са...

Курортне містечко Балчик
Курортне містечко Балчик - розташований в 40 км на північ від міста Варни, в одному з найзатишніших чорноморських заток, захищеному мисом Каліакра. Якщо дивитися з моря, то місто чарує с...

Інтерв'ю

Маша Єфросініна - з головою в мистецтві
Одні називають її найкрасивішою жінкою України, інші найрозумнішою. Марія підкоряє своєю посмішкою і відкритістю. Вона розповіла JeyBeauty про особисте, кар’єру, ставлення до мистецтва і шоу-бізнесу.

Неприступність жінки - це...
«Красива жінка завжди викликає думку, що у неї хтось є. У підсумку, вона або не дістається нікому, або тому, хто ні на яку думку не здатний взагалі ... ». А чи справді це так...

«Lviv Fashion Week – модний виклик»

В березні Львів чекає неординарна подія у світі моди – 8-9 березня у нашому місті вперше проходитиме тиждень моди «Lviv Fashion Week», який обіцяє стати чи не найпомітнішою подією у модному житті України. Організатори ставлять собі за мету зруйнувати монополію Києва в Українському модному життіі, повернути Львову його статус модної столиці України, та організувати покази мод, в яких не буде мати значення статус та досвід дизайнера, а насамперед його талант.

       Про «Lviv Fashion Week», спеціально для Jey Beauty розповідає голова організаційного комітету, дизайнер та просто неординарна особистість Петро Нестеренко-Ланько. Також ми розпиталиса у Петра дещо про нього самого, аби мати образ людини, яка кидає виклик усьому Українському модному світу.

 

      Довідка: Якісну підготовку по fashion-дизайну Петро отримав на відділі моделювання костюма Львівської національної академії мистецтв. Учасник «Сезонів моди» у м. Київ 2005 р. з колекцією сезону осінь/зима «Оберіг», конкурсу «Zloty wieszak» у м. Люблін (Польща). А у м. Сургут (Російська Федерація) Петро розробляв колекцію «Різдвяна ніч» для місцевого бомонду. На «Галицьких сезонах моди» у травні 2007 р. дизайнер представив дві колекції: «Ружий цвіт» і «Бонжур десерт».

Петро, відколи себе пам'ятає, завжди мав намір займатися організацією проектів. У 2004-2006 рр. працював координатором проектів громадської організації «Міс Львів».

Петро – автор проекту «Галицькі сезони моди» та ініціатор його переформатування на Lviv Fashion Week.

 

 

Доброго дня пане Петре, давайте спочатку ви розповісте дещо про себе, наприклад, що вас спонукало вперше взяти в руки голку та нитку?

         В дитинстві я не думав, що буду займатися пошиттям одягу, але завжди пам’ятаю що був прихильний до мистецтва, адже мій батько художник, а мати письменниця, саме вони і віддали мене в художню школу, пізніше я поступив в академію мистецтв у Підбужі – це був проект Емануїла Миска, там я власне і здобував середню художню освіту. Навчаючись там я потрапив на захист до Роксолани Богуцької, яка саме демонструвала свою колекцію одягу, після цього показу я вже сто відсотково знав що буду займатися саме цим, мені тоді було 12 років. Після цього в мене був такий аналіз куди поступати  заради здобуття освіти далі була Львівська академія мистецтв, моделювання костюму чотири роки, а зараз вчусь на «шкірі» на шостому курсі і десь від цього часу я починаю займатися організацією різних показів та конкурсів.

 

Хто із відомих дизайнерів вперше звернув на вас увагу і допоміг пробитися в Київ, де ви демонстрували свою колекцію «Оберіг»?

         Із відомих дизайнерів мені ніхто не допомагав, але прикладами для мене були наші Львівські метри, це Руша Полякова, Джаміля Асудулаєва і Роксолана Богуцька, яка була для мене прикладом і показувала мені рівень, на який я рівнявся.

 

Як в такому випадку, без стороньої допомоги ви пробилися на Київський подіум?

         Це сталося зовсім випадково – я поїхав в Київ, щоб там знайти собі спонсора. Друзі мене звели із Валентиною Козаченко, вона має в Білій Церкві свою майстерню. Валентина шукала дизайнера, щоб потрапити на Київські тижні моди, коли я з нею опинився на одиному показі, ми разом почали аналізувати колекцію, що виставлялась і виявилось, що наші смаки багато у чому збігаються і вже на самому показі вона запропонувала мені взяти участь у Київському тижні мод, це мене дуже здивувуало, адже людина зовсім не бачила моїх робіт. Через певний час вона приїхала до Львова, тут ми знову зустрілися і почали шити мою колекцію «Оберіг», до речі, ручна робота до цієї колекції вишивалася в Білій Церкві Лянкою Поляковою.

         Ще навіть тоді, коли ми почали працювати разом, я не розумів, на скільки все серйозно, в же коли моделі в мому одязі вийшли на подіум я зрозумів, що від тепер все серйозно, тоді працювати над колекцією було досить легко – були кошти, тим більше, що на мене працювала ціла команда,  зараз коли я сам роблю усі ці кроки, то усвідомлюю що колекцію не так легко створити.

 

Коли ви зрозуміли, що прийшов час показати Львову своє «модне» обличчя?

       Взагалі то Львів завжди вважався законодавцем Української моди, якщо загялянути в історію, ми побачимо скільки виставок і показів відбувалося до війни, але поступово наше місто втратило свою позицію і зараз нам хочеться її повернути. Крім того у Львові є багато талановитих дизайнерів, які навчаються в львівських вузах – часто вони не мають себе де реалізувати і пізніше розчаровуються у своїх силах, їм нікуди подітись, ну хіба що в Київ, а Київ не усіх приймає, а якщо приймає то за дуже великі кошти. Наш, Львівський показ ми робимо майже на волонтерських засадах, щоб  допомогти молоді.

 

Ви ж самі розумієте що рівень Львівського тижня моди не буде високий, адже ви запрошуєте багато молодих, недосвідчених дизайнерів, та й показ такого рівня організовується вперше.

            Ми, дуже добре все розуміємо, але ж це вперше у Львові організовується щось подібне, звичайно можуть бути проколи, але я сподіваюсь нам це вибачать, ми будемо працювати і на наступні рази обов’язково виправимо наші помилки. Крім того буде багато досвідчених дизайнерів з Києва, та з закордону. Наші тижні моди будуть орєнтовані на європу, через те, ми постійно будемо підвищувати наш рівень, зараз в нас уже є багато контактів із Німеччиною, Польщею та Угорщиною.

 

Як ви співпрацюєте із молодими львівськими дизайнерами, адже їм буде не легко самотужки потрапити на Lviv Fashion Week?

            Переважно моя функція обмежується в порадах, ми багато спілкуємось з такими молодими дизайнерами, я їм розповідаю та пояснюю, аби вони створювали комерційно вигідні колекції, таким чином, щоб усі кошти, які вони витратять на презентацію своїх колекцій, могли їм повернутись у вигяді замовлень від потенційних клієнтів, я завжди раджу їм шукати собі партнерів та спонсорів, адже так набагато легше стати на ноги. Також ми розраховуємо на те, що на Lviv Fashion Week завітає багато представників фірм та фабрик одягу, які там зможуть для себе відкрити нових талановитих дизайнерів. Але крім того самі ж дизайнери повинні хоч щось робити, адже без їх власної ініціативи у них нічого не вийде.

 

Чи не є Lviv Fashion Week нагодою розкрутити певну одну марку, адже ви теж є дизайнером і вам це може бути  просто вигідно?

 Ні. Це не так, якщо вже на те пішло, то я зараз навіть не впевнений чи взагалі буду виставляти свою колекцію, адже на мені весить дуже багато організаторських завдань, хоча я не заперечую, що велика увага буде прикута саме до мого імені.

                           

 

Роман Шмідт для Jeybeauty

Надіслати другові

< Назад

 
МаксЦе все воно так, але ви ще цього не читали http://www.use.at.ua/ Всетаки Львів культурна столиця України!
Ваше ім'я *
Ваш e-mail *
Ваша відповідь*
Введіть код, зображений на рисунку: