Статті
Вся інформація

 

Галушка Степан Іванович
Кандидат медичних наук, пластичний хірург вищої категорії, ординатор відділення пластичної хірургії з 1965 року, заступник головного лікаря з медичної частини Львівської міської косметологічної лікарні

Лічильники
Rambler's Top100
Rambler's Top100

Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!

Візажисти рекомендують

Макіяж для тих, хто носить окуляри
В минулому ті часи, коли дівчина в окулярах викликала співчуття оточуючих. Сьогодні із засобу корекції зору вони перетворилися в стильний і модний аксесуар - їх носять навіть ті, у кого ...

20 січня 2011р. - четвер
У першій половині дня, незважаючи на властивий вам ентузіазм, ви можете відчувати сумніви у власних цілях. Це може призвести до внутрішніх протиріч і стати причиною погіршення настрою. У...

Найвпливовіші жінки світу бізнесу
Дискримінація за ознакою статі в корпоративному середовищі - факт, від якого не відхреститися при всьому бажанні. Менеджерами другого сорту традиційно вважаються жінки - особливо коли мо...

Таємниці серіалу "Обручка". Частина друга
Життя після смерті – так можна назвати другу частину серіалу "Обручка". Ніхто не міг навіть припустити, що історія героїв Олександра Волкова та Юлії Пожидаєвої не закінчи...

Рецепти

І варена, і печена, і смажена
Картопля запечена   Ретельно миємо 10 картоплин середнього розміру, розрізаємо навпіл. Змащуємо деко жиром, кладемо картоплю розрізаною частиною догори, зверху – шматочки са...

Курортне містечко Балчик
Курортне містечко Балчик - розташований в 40 км на північ від міста Варни, в одному з найзатишніших чорноморських заток, захищеному мисом Каліакра. Якщо дивитися з моря, то місто чарує с...

Інтерв'ю

Маша Єфросініна - з головою в мистецтві
Одні називають її найкрасивішою жінкою України, інші найрозумнішою. Марія підкоряє своєю посмішкою і відкритістю. Вона розповіла JeyBeauty про особисте, кар’єру, ставлення до мистецтва і шоу-бізнесу.

Неприступність жінки - це...
«Красива жінка завжди викликає думку, що у неї хтось є. У підсумку, вона або не дістається нікому, або тому, хто ні на яку думку не здатний взагалі ... ». А чи справді це так...

Світлана Поважук: «Хочу, щоб наша команда працювала лише в режимі очікування»

Нещодавно ми побували у Львові на вулиці Миколайчука, 9, де знаходиться Центр екстремальної медицини та медицини катастроф. Здавалось би, що робота в такій сфері — суто чоловіча справа, та, постукавши у двері диспетчерської, нам відчинила чарівна особа жіночої статі. Після знайомства виявилось, що ми одразу натрапили на потрібну нам людину — анестезіолога-реаніматолога Поважук Світлану Аркадіївну, яка працює в одній з двох бригад медицини катастроф.

Без вагань та з посмішкою вона погодилась дати відповідь на кілька питань від JeyBeauty.

— Світлана Аркадіївна, яка ваша функція у цій бригаді?

— Як я вже казала, я — лікар анестезіолог-реаніматолог. У своїй бригаді я беру провід. Окрім мене є ще два фельдшери і водій.

— Як проходить ваш робочий час?

— Ми — бригада першої черги. Працюємо в режимі очікування — після телефонного дзвінка виїжджаємо за 1-2 хвилини. Тобто в будь-який час завжди напоготові.— В яких випадках телефонують саме в медицину катастроф?

— До нас звертаються при пожежах, вибухах, автокатастрофах по усій Львівські області. Ми проводимо ряд важких перевозок хворих, які потребують штучної вентиляції чи будь-якої невідкладної допомоги. Також супроводжуємо VIP-мужів. А ще медицина катастроф обслуговує і окремих осіб. Запитаєте, чому? Та тому, що, наприклад, інфаркт Міокарда чи інсульт — це також катастрофа в окремому організмі.

— Якщо ви виконуєте таку нелегку роботу, то, напевно, ваші автомобілі відповідно споряджені?

— Звичайно, наші автомобілі обладнані сучасною апаратурою. У них є кардіо-реанімаційна, дихальна система, кульсоксиметр. Нещодавно отримали сучасні пластикові полегшені дошки для транспортування. Це допомагає підняти потерпілого з практично будь-якої ями чи прірви навіть в горизонтальному положенні.
— Розкажіть будь-ласка про свою кар’єру.

— У минулому я закінчила Львівський державний медичний інститут, факультет педіатрії і працювала дільничним педіатром. Згодом випала нагода побувати на курсах анестезіолога-реаніматолога, які успішно закінчила. З 1990-го до 2006-го працювала на «швидкій».

Та весь період роботи у «швидкій» я мріяла і готувала себе до теперішньої роботи. Тому і в Київ в 2004-му на кваліфікаційні курси їздила.  І ось бачите, мої зусилля — не марні. Я досягла поставленої мети.

— Чим вас, жінку, привабила ця робота?

— Я дуже люблю екстремальні ситуації — це моє. Тут ти працюєш на одному подиху, організм стискається в пружину. І це — найцікавіше. Така робота дає мені стимул у житті. Але найбільше усіх нас тішить відсутність роботи — у людей нема біди.

— Чи присутній у вашій роботі командний дух?

— Звичайно, ми працюємо командою, розуміємо один одного без слів. Ви знаєте, ми усі пропускаємо крізь серце, але з холодною головою і без емоцій. На місці катастрофи наша бригада бере на себе основну дію, а це велика відповідальність.

— Напевно від вас багато залежить?

— Звичайно, від якості допомоги залежить життя і одужання потерпілого. Ми зобов’язані створити комфортні умови, зробити все, що необхідно, а в це входить підтримання нормотермії, тобто збереження температури, препарати для підігріву розчинів, які будуть вводитись та багато іншого.

— Світлана Аркадіївна, скажіть, чи вдячна це робота?

— Скажу так: подяка тільки перед собою, командою і Богом. Віддачі зі сторони потерпілих, як такої, немає, навпаки — крім медичної допомоги, ми їм надаємо ще й психологічну.

— А як ви справляєтесь з власним психологічним напруженням після жахливої катастрофи?

— Скажу одне: найкращим лікарем для мене є сон.


— А на жіночу зовнішність така робота якось впливає?

— Валя, зустрічне запитання: на скільки я виглядаю?

— На років 35…

— Ну от, цього року я відсвяткувала своє 50-річчя. Але завдяки цій роботі я почуваюсь і виглядаю на 35. Скоро стану бабусею, ще й молодою!

— Ваше кредо?

— Це так зване «золоте правило»: ніколи не потрібно чекати, щоб хтось зробив першим щось добре, чим більше добра віддаєш, тим більше здобудеш.

— Ну і на завершення ваше побажання для читачів JeyBeauty.

— Бережіть здоров’я, воно найцінніше. І бажаю, щоб наша команда завжди працювала лише в режимі очікування.

Валентина Підлубна, для JeyBeauty

Надіслати другові

< Назад

Ваше ім'я *
Ваш e-mail *
Ваша відповідь*
Введіть код, зображений на рисунку: