Статті
Вся інформація

 

Галушка Степан Іванович
Кандидат медичних наук, пластичний хірург вищої категорії, ординатор відділення пластичної хірургії з 1965 року, заступник головного лікаря з медичної частини Львівської міської косметологічної лікарні

Лічильники
Rambler's Top100
Rambler's Top100

Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!

Візажисти рекомендують

Макіяж для тих, хто носить окуляри
В минулому ті часи, коли дівчина в окулярах викликала співчуття оточуючих. Сьогодні із засобу корекції зору вони перетворилися в стильний і модний аксесуар - їх носять навіть ті, у кого ...

20 січня 2011р. - четвер
У першій половині дня, незважаючи на властивий вам ентузіазм, ви можете відчувати сумніви у власних цілях. Це може призвести до внутрішніх протиріч і стати причиною погіршення настрою. У...

Найвпливовіші жінки світу бізнесу
Дискримінація за ознакою статі в корпоративному середовищі - факт, від якого не відхреститися при всьому бажанні. Менеджерами другого сорту традиційно вважаються жінки - особливо коли мо...

Таємниці серіалу "Обручка". Частина друга
Життя після смерті – так можна назвати другу частину серіалу "Обручка". Ніхто не міг навіть припустити, що історія героїв Олександра Волкова та Юлії Пожидаєвої не закінчи...

Рецепти

І варена, і печена, і смажена
Картопля запечена   Ретельно миємо 10 картоплин середнього розміру, розрізаємо навпіл. Змащуємо деко жиром, кладемо картоплю розрізаною частиною догори, зверху – шматочки са...

Курортне містечко Балчик
Курортне містечко Балчик - розташований в 40 км на північ від міста Варни, в одному з найзатишніших чорноморських заток, захищеному мисом Каліакра. Якщо дивитися з моря, то місто чарує с...

Інтерв'ю

Маша Єфросініна - з головою в мистецтві
Одні називають її найкрасивішою жінкою України, інші найрозумнішою. Марія підкоряє своєю посмішкою і відкритістю. Вона розповіла JeyBeauty про особисте, кар’єру, ставлення до мистецтва і шоу-бізнесу.

Неприступність жінки - це...
«Красива жінка завжди викликає думку, що у неї хтось є. У підсумку, вона або не дістається нікому, або тому, хто ні на яку думку не здатний взагалі ... ». А чи справді це так...

"У природи немає поганої погоди...", або Як вистояти в життєвих бурях?

Добре співається у відомій пісеньці. Погода не вибирає, бути їй поганою чи ні. Вона просто є. А люди вже визначають її «хорошою» або «поганою». Хтось може обуритися з приводу затяжного осіннього дощу: «Фе, яка мерзенна погода!» А іншому за щастя: «Ой, як здорово, що дощ! Відісплюся».

До чого це я? Схожим чином відбувається і в нашому житті: світла смуга - темна смуга. Люди хотіли б жити тільки в світлих смугах, коли все добре складається, сонце світить, на голову не капає. Без хмар, без вітру, без дощу. Але так не вийде: темні смуги були, є і будуть. Бувають навіть багатоденні, а то і багатотижневі затяжні «сезони дощів».

Думаю, що все відбувається не випадково. Життєві знегоди повинні укріпити людину, а не задавити ще глибше. Цікаве спостереження. Хтось кричить від маленького порізу пальця і примушує всіх бігати навколо нього. А інший спливає кров'ю, знаходячись на межі смерті, і навіть не пікне про те, що у нього «дев'ятий вал» в житті.

Хочу поділитися чотирма принципами, які особисто мені допомагають в «нельотні дні».

Зберігайте правильне відношення до того, що відбувається.

Найперше, на що потрібно звернути увагу, - на те, ЯК ви реагуєте, ЩО відбувається всередині вас, а не навколо вас. Якщо обставини викликають неправильну внутрішню реакцію - це проблеми внутрішнього характеру. У жодному випадку не ускладнюйте відношення з людьми, що оточують вас, і по можливості зберігайте спокій.

Саме у «нельотні дні», коли стан «туман в голові, емоції вирують, а логіка відпочиває», реакція і вчинки людини стають небезпечнішими, ніж сама проблема. Виникає велика вірогідність величезної кількості невірних рішень.

Пам'ятаєте, що «погана погода» не триватиме вічно.

Зазвичай здається, що краще вже не буде, і до кінця життя буде, як зараз. Багато людей повністю зануряться в проблему, і їх думки часто забарвлені в колір подій, що відбуваються. У складних ситуаціях людині важко думати про завтрашній день - він повністю зайнятий сьогоднішнім.

Хоча важкі часи сильно вимотують, але в більшості випадків це відбувається не із-за тяжкості проблеми, а із-за її тривалості. Я часто говорю собі в такий час: «Все пройде. Завтра буде сонце. Не вічно бути дощу». Це коротке твердження притягає надію: «Все буде добре!» І потім я багато раз помічала, як відкривалося друге дихання, приходили сили і заспокоєння.

Не нехтуйте допомогою ззовні.

Знаходячись в труднощах, не потрібно «витягувати себе за волосся» подібно Мюнхгаузену. Важко вибиратися поодинці. Показовий приклад з льотчиком. Він при виникненні щонайменшої проблеми насамперед просить про допомогу по радіо. Адже потрапивши в несприятливу ситуацію, він не здатний благополучно приземлитися, не знає в яку сторону летіти і на якій швидкості. А диспетчер все йому підкаже. Ось де в полі не один воїн. Потрібна допомога - не будьте гордим і прийміть її.

Ухвалюйте важливі рішення в спокійні періоди життя.

Багатьох труднощів цілком можна уникнути, якщо планувати свої справи наперед. Ясна річ, що всього не передбачити. Адже життєві знегоди володіють неймовірною здатністю з'являтися як би нізвідки. Наше життя складається із зльотів і падінь. Але чомусь одні люди з однієї великої «ями» потрапляють в іншу, ще більшу. А інші - перескакують з одного значного успіху до іншого.

Виявляється, вони в різний час ухвалюють рішення. Той, хто ухвалює одне неправильне рішення за іншим, робить це в періоди спаду, в «сезон дощів». А інші - вміють витягувати корисне, навчилися чекати, поки не пройде спад. Важливі життєві рішення слід ухвалювати в періоди сприятливі, коли на небі ні хмаринки і ніщо не провіщає дощу. Часто я керуюся колись виявленою цікавою формулою ухвалення рішень:

І останнє, чим мені хочеться завершити статтю. Дуже давно я побачила в своїй уяві наступну картину. Мені навіть захотілося придбати таку ж фізичну, написану талановитим художником. У найважчі часи ця картинка вставала перед моїми очима і додавала сил.

А бачила я бушуючий океан, де темні води лютували із страшною силою, хвилі неначе збісилися, готові накинутися одна на одну в смертельній сутичці. І посередині цього шаленства стихії - скеля, вірніше, верхівка скелі, на ній кубло з пташенятами. Вони мирно спали в своєму укритті, а дбайлива мама-птах, розпрямивши свої величезні крила, намагалася прикрити кубло своїм тілом.

Я довго роздумувала про побачене і намагалася знайти логіку в діях птаха. Чому звито кубло в такому незвичайному і небезпечному місці? Чому такий великий сильний птах не перенесе пташенят в тихіше місце? І чим більше я думала, тим менше пояснень знаходила. Потім зрозуміла, що птах, кубло, пташенята - це прообраз людини, його життя, вчинків. А води, чи то спокійні, чи то що бушують - це обставини, які людині непідвладні.

Періодично проходячи важкі часи, я кожного разу згадую цього птаха з розпростертими крилами над кублом серед лютуючих хвиль океану. Це повертає мені спокій, мир і здоровий глузд, щоб тверезо реагувати на «бушуючі» обставини в моєму житті.

Якщо птах не боїться, то чому я або ви повинні боятися? Людина ж більш довершена істота, ніж якийсь птах! Відмінний приклад стійкості, чи не так?

 

www.shkolazhizni.ru

Надіслати другові

< Назад

Ваше ім'я *
Ваш e-mail *
Ваша відповідь*
Введіть код, зображений на рисунку: